W jubileuszowej, 10. edycji konkursu dla twórców i twórczyń Papaya New Directors, fundacje i organizacje charytatywne są niezwykle ważną częścią inicjatywy. Tym razem do tego grona dołączają Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz Fem Fund.
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. To część międzynarodowej SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach i terytoriach świata. Skala działań SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce jest kompleksowa. Celem współpracy z Papaya New Directors jest więc zwiększenie świadomości Polaków na temat podejmowanych przez Stowarzyszenie aktywności – zarówno w zakresie pieczy zastępczej, jak i profilaktyki. W ramach współpracy powstanie film, który powalczy w najbliższej, 10. edycji konkursu Papaya New Directors. Za jego koncepcję odpowiada agencja VMLY&R.
– Pomaganie dzieciom, które były w przeszłości krzywdzone, to wielka odpowiedzialność. Ich trudnych przeżyć nie da się po prostu wymazać. To, co możemy zrobić dzięki wsparciu naszych darczyńców, to zbudować dla tych dzieci nowe, piękne wspomnienia i oddać im utracone dzieciństwo. Po to, aby mogły stać się w przyszłości samodzielnymi dorosłymi. Aby to było możliwe, potrzebujemy wsparcia finansowego darczyńców, a do nich możemy trafić także dzięki wyjątkowym kampaniom, które wspólnie tworzymy. Bardzo się cieszymy, że Papaya Films oraz VMLY&R kolejny raz wspierają nas w tym szczytnym celu – mówi Katarzyna Puławska, Dyrektor ds. pozyskiwania funduszy i promocji w Stowarzyszeniu.
Dla Fem Fund powstanie z kolei spot wizerunkowy zainspirowany bezpośrednio działalnością fundacji. Inkluzywna, klasyczna w obrębie środków wyrazu produkcja opowie o utopijnej rzeczywistości – takiej, w której wszystkie programowe wyzwania Funduszu Feministycznego zostają w magiczny sposób pokonane. Za koncepcję spotu odpowiada agencja Kierunek Kreatywny.
Reżyserką filmu jest Kasia Bielska, a autorką zdjęć Marianna Klein. Obie specjalizują się w minimalistycznych, subtelnych formach ekspresji. Stawiając w swojej pracy ludzkie emocje na pierwszym miejscu, ich sposób opowiadania historii doskonale wpisuje się w potrzeby Fem Fund.
– Projekty społeczne, choć wymagają ogromnej zwinności twórczej, doskonale sprawdzają się w pracy z młodymi twórcami. Nowe pokolenie twórców wykazuje się znakomitą wrażliwością i wyjątkową potrzebą wpływania na rzeczywistość. Cieszymy się więc bardzo na myśl o kolejnych realizacjach. – komentuje Magdalena Ignatowicz, Head of Concept Development Papaya Films.